Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Wenjack - Joseph Boyden

Krásná, smutná kniha.

Zabalit jako dárek ?
249 Kč

Chanie Wenjack je indián z kmene Odžibvejů. Stejně jako nespočet jemu podobných kluků a holek byl v útlém věku odebrán rodičům a poslán na převýchovu do takzvané indiánské internátní školy stovky kilometrů od domova.Cizí prostředí školy a kruté zacházení ze strany učitelů vyhnalo Chanieho a jeho dva spolužáky jednoho pozdně říjnového odpoledne na útěk. Jejich snahu o návrat do ztraceného domova sledujeme nejen očima samotného Chanieho, ale také prostřednictvím manitou, kteří na sebe berou různé zvířecí podoby a doprovázejí chlapce na jejich strastiplné pouti.

Kniha na jeden večer, ale v mysli jsem se k ní vracel ještě několik dní a vlastně stále vracím. I přesto o jak smutný příběh a naléhavé téma se jedná, autor putování Wenjacka vypráví s nemalou měrou poetičnosti. Opravdu smutné, ale krástné dílo.

Vaším nákupem přispíváte 70 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Knihy
Autor: Joseph Boyden
Překlad: Martin Škapa
Nakladatelství: Baobab
Jazyk: česky
Počet stran: 64
Rok vydání: 2019
Vazba: brožovaná
Format: Kniha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: