Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

O akci

Vánoční knihkupectví je benefiční akce pro Sdružení Roztoč

ČTETE RÁDI? CHcETE NÁS PODPOŘIT? KUPTE SI i letos KNÍŽKY PRO SEBE A SVÉ BLÍZKÉ PRÁVĚ U NÁS! 

Tradiční sbírková akce probíhala mnoho let v našem ateliéru jako milé setkání plné  knihomilných rozhovorů a vůně knih. V roce 2020 jsem z důvodu opatření COVID-19 zvolili  jedinou možnou  náhradní cestu  a to založení vlastního knižního e-shopu, který byl velice úspěšný. Letos ho pro vás otevíráme znovu a na osobní setkání se těšíme v literární kavárně s besedou a hudbou při výdeji objednávek s drobným prodejem vybraných knižních titulů. 

Vánoční knihkupectví je  dobrovolnická akce na podporu Roztoče, a je to podpora opravdu významná. Tým dobrovolníků vybírá, připravuje, doručuje, balí  a vydává  krásné a voňavé knihy pro děti i dospělé. Prodáváme je za běžnou maloobchodní cenu a výtěžek z prodeje jde na podporu naší činnosti.  Je to pro nás takový koloběh radosti – radost z knih, kterou budete mít vy nebo vaši blízcí a radost z podpory něčeho, co dává smysl. Každý z vás, kdo si u nás  knihu zakoupí, přispěje do sbírky částkou uvedenou v anotaci u každého titulu.

Letos slaví Sdružení Roztoč 25 let od svého narození v Roztokách. Čtvrtstoletí uměleckého vzdělávání v kroužkách, tvořivých dílen,  jedinečných lidových slavností, masopustů, komunitních setkání, projektů, spolupráce. To všechno se záměrem, aby se nám tu žilo dobře, znali jsem svoje místo, svoje sousedy, společně tvořili a rostli s uměním, v umění a inspirovali tím ostatní. Pokud je vám tahle cesta blízká a chcete jí podpořit, můžete dát Roztoči dárek v podobě nákupu Virtuální knížky v hodnotě, jakou si zvolíte. Děkujeme vám!

Kromě podpory Sdružení Roztoč můžete podpořit nákupem vybraných titulů organizaci  Cesta domů, která poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým.

 

Od 20. listopadu do 4. prosince je knižní e-shop otevřen, můžete knihy vybírat  a objednávat.
Platit je možné kartou nebo převodem. Ve zcela výjimečném případě hotově na místě. 

Vyzvednutí objednávek:

  • V sobotu 10. prosince od 10.00 do 16.00  výdej knih s literární kavárnou, autorským čtením a hudbou v krásné vile Tiché údolí 125 v Roztokách, od 14 hodin budou venku na zahradě  před vilou vánoční trhy dětských prací, tak se přijďte potěšit
  • V neděli  11. prosince od 10.00 do 12.00 u Lasíků v Úněticích, distribuce objednávek do Libčic 
  • V pondělí 12. prosince zaslání objednávek poštou

 

SBÍRKA 

Vánoční knihkupectví realizujeme již několik let v rámci sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Sbírka je oznámena u Středočeského kraje a je konána na území České republiky od 1. září 2016 na dobu neurčitou.

Nezisková organizace Sdružení Roztoč, z.s. působí  v Roztokách (u Prahy) 25let,  pomocí kultury a umění kultivuje občanskou společnost, vztah lidí k sobě navzájem a k Roztokám. Dělá velké a viditelné věci, jako Masopust a spoustu menších akcí často vyvěrajících z lidových zvyků a tradic, menší kulturní vstupy, ochutnávky a projekty, a v neposlední řadě pořádá kroužky a kurzy pro téměř 500 dětí a dospělých.

 

Děkujeme mnohokrát za vaší podporu! 

Martina Krátká, hlavní koordinátor benefiční akce a početný tým dobrovolníků.  

 
Zpět do obchodu