Knihy vydáváme v sobotu 4. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 5. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 6. prosince pošleme PPL či je po Roztokách dovezeme na kole. :-)

O akci

Vánoční knihkupectví je benefiční akce pro Sdružení Roztoč

ČTETE RÁDI? CHcETE NÁS PODPOŘIT? KUPTE SI i letos KNÍŽKY PRO SEBE A SVÉ BLÍZKÉ PRÁVĚ U NÁS! 

Tradiční sbírková akce probíhala mnoho let v našem ateliéru jako milé setkání plné  knihomilných rozhovorů a vůně knih. Loni jsme z důvodu opatření COVID-19 zvolili  jedinou možnou  náhradní cestu  a to založení vlastního knižního e-shopu, který byl velice úspěšný. Letos ho pro vás otevíráme znovu s nadějí, že vyzvednutí objednávek neproběhne jen v okénku, ale v literární kavárně s vůní, besedou a hudbou. 

Čtení je skvělé, fascinující a strašně, strašně důležité. Pro děti, pro dospělé, pro každého z nás. A proto jsou to právě knihy, které s láskou prodáváme, protože číst knihy má smysl (a my se snažíme vybírat opravdu takové, abyste nesáhli vedle).

Vánoční knihkupectví je  dobrovolnická akce na podporu Roztoče, a je to podpora opravdu významná. Tým dobrovolníků vybírá, připravuje, prodává, balí, vydává a doručuje krásné a voňavé knihy pro děti i dospělé. Prodáváme je za běžnou maloobchodní cenu a výtěžek z prodeje jde na podporu naší činnosti.  Je to pro nás takový koloběh radosti – radost z knih, kterou budete mít vy nebo vaši blízcí a radost z podpory něčeho, co dává smysl. Každý z vás, kdo si u nás  knihu zakoupí, přispěje do sbírky částkou uvedenou v anotaci u každého titulu.

Kromě podpory Sdružení Roztoč můžete podpořit nákupem vybraných titulů organizaci  Cesta domů, která poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým.

Od 14. do 28. listopadu je knižní e-shop otevřen, můžete knihy vybírat  a objednávat.
Platit je možné kartou nebo převodem. Ve zcela výjimečném případě hotově na místě. 

Vyzvednutí objednávek:

  • V sobotu 4. prosince od 10.00 do 12.00 (pouze výdej knih) a 14.00 - 19.00 výdej knih s literární kavárnou, besedou a hudbou v historické  vile 125 v Tichém údolí v Roztokách
  • V neděli  5. prosince od 10 do 12 u Lasíků v Úněticích, distribuce objednávek do Libčic a na přání po Roztokách na kole
  • V pondělí 6. prosince zaslání objednávek poštou

 

SBÍRKA 

Vánoční knihkupectví realizujeme již několik let v rámci sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Sbírka je oznámena u Středočeského kraje a je konána na území České republiky od 1. září 2016 na dobu neurčitou.

Nezisková organizace Sdružení Roztoč, z.s. působí  v Roztokách (u Prahy) přes 20 let,  pomocí kultury a umění kultivuje občanskou společnost, vztah lidí k sobě navzájem a k Roztokám. Dělá velké a viditelné věci, jako Masopust a spoustu menších akcí často vyvěrajících z lidových zvyků a tradic, menší kulturní vstupy, ochutnávky a projekty, a v neposlední řadě pořádá kroužky a kurzy pro téměř 500 dětí a dospělých.

 

Děkujeme mnohokrát za vaší podporu!  Právě v této době je pro nás a naše budoucí fungování nesmírně cenná.

Martina Krátká, hlavní koordinátor benefiční akce a početný tým dobrovolníků