Knihy vydáváme v sobotu 4. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 5. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 6. prosince pošleme PPL či je po Roztokách dovezeme na kole. :-)

O akci

Vánoční knihkupectví je benefiční akce pro Sdružení Roztoč

ČTETE RÁDI? CHcETE NÁS PODPOŘIT? KUPTE SI i letos KNÍŽKY PRO SEBE A SVÉ BLÍZKÉ PRÁVĚ U NÁS! 

Tradiční sbírková akce probíhala mnoho let v našem ateliéru jako milé setkání plné  knihomilných rozhovorů a vůně knih. Loni jsme z důvodu opatření COVID-19 zvolili  jedinou možnou  náhradní cestu  a to založení vlastního knižního e-shopu, který byl velice úspěšný. Letos ho pro vás otevíráme znovu s nadějí, že vyzvednutí objednávek neproběhne jen v okénku, ale v literární kavárně s vůní, besedou a hudbou. 

Čtení je skvělé, fascinující a strašně, strašně důležité. Pro děti, pro dospělé, pro každého z nás. A proto jsou to právě knihy, které s láskou prodáváme, protože číst knihy má smysl (a my se snažíme vybírat opravdu takové, abyste nesáhli vedle).

Vánoční knihkupectví je  dobrovolnická akce na podporu Roztoče, a je to podpora opravdu významná. Tým dobrovolníků vybírá, připravuje, prodává, balí, vydává a doručuje krásné a voňavé knihy pro děti i dospělé. Prodáváme je za běžnou maloobchodní cenu a výtěžek z prodeje jde na podporu naší činnosti.  Je to pro nás takový koloběh radosti – radost z knih, kterou budete mít vy nebo vaši blízcí a radost z podpory něčeho, co dává smysl. Každý z vás, kdo si u nás  knihu zakoupí, přispěje do sbírky částkou uvedenou v anotaci u každého titulu.

Kromě podpory Sdružení Roztoč můžete podpořit nákupem vybraných titulů organizaci  Cesta domů, která poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým.

Od 14. do 28. listopadu je knižní e-shop otevřen, můžete knihy vybírat  a objednávat.
Platit je možné kartou nebo převodem. Ve zcela výjimečném případě hotově na místě. 

Vyzvednutí objednávek:

  • V sobotu 4. prosince od 10.00 do 12.00 (pouze výdej knih) a 14.00 - 19.00 výdej knih s literární kavárnou, besedou a hudbou v historické  vile 125 v Tichém údolí v Roztokách
  • V neděli  5. prosince od 10 do 12 u Lasíků v Úněticích, distribuce objednávek do Libčic a na přání po Roztokách na kole
  • V pondělí 6. prosince zaslání objednávek poštou

 

SBÍRKA 

Vánoční knihkupectví realizujeme již několik let v rámci sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Sbírka je oznámena u Středočeského kraje a je konána na území České republiky od 1. září 2016 na dobu neurčitou.

Nezisková organizace Sdružení Roztoč, z.s. působí  v Roztokách (u Prahy) přes 20 let,  pomocí kultury a umění kultivuje občanskou společnost, vztah lidí k sobě navzájem a k Roztokám. Dělá velké a viditelné věci, jako Masopust a spoustu menších akcí často vyvěrajících z lidových zvyků a tradic, menší kulturní vstupy, ochutnávky a projekty, a v neposlední řadě pořádá kroužky a kurzy pro téměř 500 dětí a dospělých.

 

Děkujeme mnohokrát za vaší podporu!  Právě v této době je pro nás a naše budoucí fungování nesmírně cenná.

Martina Krátká, hlavní koordinátor benefiční akce a početný tým dobrovolníků  

  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení