Knihkupectví je otevřené pouze do 29. listopadu 2020. Objednané knihy pro vás budou připravené k o víkendu 4.-5. prosince v ateliéru Sdružení Roztoč Jungmannova (za knihovnou), 6. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je po Roztokách dovezeme na kole. :-)

O akci

Čtete rádi? A chcete nás podpořit?

Kupte si letos knížky pro sebe nebo své blízké u nás. Máme jich spoustu, krásných. A kalendáře a balicí papíry k tomu.

Tradiční sbírková akce probíhá každoročně v našem ateliéru jako milé setkání plné  knihomilných rozhovorů a vůně knih. Letos je všechno jinak. Z důvodu opatření COVID-19 jsme zvolili jako jedinou možnou variantu jednorázový knižní e-shop. Každý z vás, kdo si u nás  knihu zakoupí, přispěje do sbírky částkou uvedenou v anotaci u každého titulu.

Čtení je skvělé, fascinující a strašně, strašně důležité. Pro děti, pro dospělé, pro každého z nás. A proto jsou to právě knihy, které s láskou prodáváme, protože číst knihy má smysl (a my se snažíme vybírat opravdu takové, abyste nesáhli vedle).

Vánoční knihkupectví je  dobrovolnická akce na podporu Roztoče, a je to podpora opravdu významná. Tým dobrovolníků vybírá, připravuje, prodává, balí a vydává (a letos i doručuje na kole) krásné a voňavé knihy pro děti i dospělé. Prodáváme je za běžnou maloobchodní cenu a výtěžek z prodeje jde na podporu naší činnosti. Je to pro nás takový koloběh radosti – radost z knih, kterou budete mít vy nebo vaši blízcí, radost z podpory něčeho, co dává smysl, a ještě navíc radost ze smysluplné práce.

Od 15. do 29. listopadu budete moci knihy vybírat a objednávat.
Platit je možné kartou nebo převodem. Nebo hotově, i když doufáme, že dáte přednost bezkontaktní platbě předem.

O víkendu 4.-5. prosince je pak pro vás budeme mít k vyzvednutí v Roztokách a 6. prosince v Úněticích a Libčicích, plánujeme i rozvoz na kole a podporovatelům z dálky můžeme knihy zaslat. Knihy vám na přání i dárkově zabalíme.

Knihy si lze vyzvednout:

  • V pátek 4. prosince od 17.00 do 19.00 v ateliéru Jungmannova v Roztokách
  • V sobotu 5. prosince od 10.00 do 16.00 v ateliéru Jungmannova v Roztokách
  • V neděli 6. prosince od 10.00 do 12.00 u Lasíků v Úněticích a v Libčicích

Vánoční knihkupectví je benefiční akce pro Sdružení Roztoč.

Vánoční knihkupectví realizujeme již několik let v rámci sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Sbírka je oznámena u Středočeského kraje a je konána na území České republiky od 1. září 2016 na dobu neurčitou.

Nezisková organizace Sdružení Roztoč, z.s. působí  v Roztokách (u Prahy) přes 20 let,  pomocí kultury a umění kultivuje občanskou společnost, vztah lidí k sobě navzájem a k Roztokám. Dělá velké a viditelné věci, jako Masopust a spoustu menších akcí často vyvěrajících z lidových zvyků a tradic, menší kulturní vstupy, ochutnávky a projekty, a v neposlední řadě pořádá kroužky a kurzy pro téměř 500 dětí a dospělých.

Děkujeme mnohokrát za vaší podporu. Právě v této době je pro nás a naše budoucí fungování nesmírně cenná.