Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Neděle odpoledne - Viktorie Hanišová

Každá rodina má své tradice. Některá má navíc i tajemství.

Zabalit jako dárek ?
399 Kč

Život malého Tea ubíhá v pomalém, ubíjejícím rytmu. Podivínská a samotářská matka ho vzdělává doma a namísto procházek a setkávání s jinými dětmi ho vodí do komunitního náboženského centra. Otec má náročnou práci a občas o ní Teovi vypráví. Každé nedělní odpoledne se ale děje divná věc — otec někam zmizí. Dospívání však nelze zastavit a s nástupem do školy a novým kamarádem se v Teově neveselé rutině objevují první trhliny. A s tím se mění i celá rodinná situace, obestřená mlčením, tajemstvím a smutkem. Čím je Teo starší, tím odtažitější je jeho vztah k rodičům. Ale ani jeho samostatný život není nakonec spokojený — je v něm prázdné místo, které potřebuje zaplnit.

Vaším nákupem přispíváte 112 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

 

KNIHY VIKTORIE HANIŠOVÉ OČIMA RENATY BAXOVÉ

Pamatuji si, jak mi její Houbařka vyrazila dech, těžký příběh o samotě, hlubokém traumatu, mlčení, snaze vykročit z přežití do žití, zároveň neuvěřitelně poetický, protkaný krajinou Šumavy, sbíráním hub a nadějí. I její další knihy jsou příběhy rodin, které zrovna nejsou reklamou na rodinné štěstí - Rekonstrukce. V loňském roce přišla autorka v knize Dlouhá trať s tématem sebevraždy, v roce letošním v knize Neděle odpoledne s příběhem o trápeních a tragédiích další jedné rodiny … No, není to lehké čtení, člověk si dokonce řekne, opravdu mi stojí za to tohle otevřít? Věřte, že stojí. Zkuste to. Čekají na vás příběhy, které ve vás zůstanou, mají v sobě hluboko zakořeněnou temnotu, ale zároveň křehkost a krásu. A čtou se jedním dechem …

Kategorie: Novinky 2022
Autor: Viktorie Hanišová
Nakladatelství: Host
Jazyk: česky
Žánr: Beletrie
Počet stran: 317
Rok vydání: 2022
Vazba: vázaná
Format: Kniha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: