Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Klub nenapravitelných optimistů - Jean-Michel Guenassia

Bohatý, mnohovrstevnatý román dosáhl ve Francii prodeje přes 400 tisíc kusů, obdržel nadšené kritiky i několik literárních cen - např. Prix Goncourt des Lycéens 2010.

Zabalit jako dárek ?
398 Kč

Tak tohle je veleromán, který jsem musela zařadit, protože letos vyšlo po 10 letech pokračování Zaslíbené země a já bych Vás ráda seznámila s oběma knihami. Nečtěte druhou, pokud jste nečetli tuhle. Opravdu stojí za to. Pařížská atmosféra 50. a 60. let pohledem teenagera, jehož zájmem je čtení a šachy. Vrstevníci ho nezajímají, má jen starší kamarády. Šachový klub je intelektuální doupě osamělých emigrantů z východu, jejichž osudy nás v knize provázejí. A jsou neuvěřitelné. Martina Krátká

Píše se rok 1959 a dvanáctiletý Michel Marini prožívá první krizi v rodině. Rodiče se nemohou na ničem shodnout a bratr Franck přes jejich odpor narukuje do války v Alžírsku. Michelovým jediným útočištěm se stávají knihy a utajený šachový klub ve čtvrti Montparnasse, kde se scházejí uprchlíci z východního bloku a vyprávějí si jen stěží uvěřitelné osobní příběhy. Během několika let přichází Michel o přítelkyni i o iluze a předčasně dospívá, přesto se však stává právoplatným členem šachového klubu a jedním z nemnoha nenapravitelných optimistů.

Jean-Michel Guenassia se narodil roku 1950 v Alžíru. Vystudoval práva v Paříži a pracoval jako advokát u tamějšího Odvolacího soudu. V roce 1980 se začal živit scenáristikou. Napsal řadu scénářů k celovečerním fi lmům a několik divadelních her. V roce 1986 vydal detektivní román Za sto milionů, který byl následně převeden do fi lmové podoby. V roce 2002 se rozhodl, že napíše „román svého života“, vzdal se veškerých vedlejších činností a následujících šest a půl roku pracoval pouze na knize Klub nenapravitelných optimistů. Když román v roce 2009 konečně vyšel, okamžitě si získal přízeň kritiků i běžných čtenářů a získal tzv. menší Goncourtovu cenu, Prix Goncourt des Lycéens, cenu čtenářů měsíčníku Notre Temps a několik dalších literárních cen. Kniha byla přeložena do 11 jazyků a stala se bestselerem i v České republice

Vaším nákupem přispíváte 111 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Ceněné
Autor: Jean-Michel Guenassia
Překlad: Helena Beguivinová
Nakladatelství: Argo
Jazyk: česky
Žánr: Světová próza
Počet stran: 576
Rok vydání: 2012
Vazba: vázaná
Format: Kniha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: