Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Duely - Antonín Bajaja

Rozsáhlá románová freska z valašského prostředí

Zabalit jako dárek ?
329 Kč

Knihu jsem četla jedním dechem a přála jsem si, aby nikdy neskončila. Nádherná čeština! Ta anotace, co máme dole je hodně kostrbatá a nepochopitelná ale ono vyjádřit, jak je ta knížka zajímavá a o čem je, je strašně težké. Odehrává se v šedesátých až osmdesátých letech a velice často se děj prosřihává k minulosti - stejné místo, postava o generaci starší, pohled na tu samou situaci jinýma očima. Budu se k ní vracet a to nemohu říci o mnoha knihách. Martina Krátká

Vypráví osudy několika generací kopaničářů, jejichž paměť vlastně vytváří zázemí současnosti. Postižení návazností i proměny v myšlení dědů, otců a synů směřuje k hlavní myšlence díla, jíž je kategorický zákon lidskosti a mravnosti, individuální a společenské odpovědnosti. Reálný současný i historický děj se nezřídka prolíná s mytickou folklórní obrazotvorností a s kresbou jedinečné horské přírody moravsko-slovenského pomezí. Vše ve formě krátkých, mnohdy kontrastně přerývaných střihů, jejichž motivy se někdy prolínají, jindy vracejí či zas ironicky vyvracejí, aby nakonec vytvořily harmonickou skladbu, stylově i kompozičně promyšlenou a ucelenou. První duel a Druhý duel jsou však nejen osobitou výpovědí – předkládají vnímavému čtenáři hned celou řadu vtíravých otázek týkajících se vnitřního citového bohatství člověka i stanovení žebříčku hodnoty toho, co je v životě skutečně důležité.

Vaším nákupem přispíváte 92 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Ceněné
Autor: Antonín Bajaja
Nakladatelství: Host
Jazyk: česky
Žánr: Česká a slovenská próza
Počet stran: 372
Rok vydání: 2015
Vazba: vázaná
Format: Kniha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: