Knihy vydáváme v sobotu 4. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 5. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 6. prosince pošleme PPL či je po Roztokách dovezeme na kole. :-)

Doporučujeme

Naše knihkupectví vždycky stálo na osobním setkání, povídání, osobním doporučení knih, které nás obzvláště zaujaly a potěšily. Doba se ale mění, a proto již druhým rokem organizujeme naše knihkupectví formou e-shopu, který se vloni velmi osvědčil. Co bychom vám letos doporučili? Jaké knihy nás těší?

Knihy pro dospělé

Knihy pro děti a mládež

Pro dospělé

Muž jménem Ove a úzkosti a jejich lidé, Fredrik backman – doporučuje Fosca Di Gabrielle

"... tady máte mezinárodní recenzi. Nemohla jsem to napsat ve své špatné češtině .... a nečtu knihy v češtině."  Fosca

Backman’s writing is simple, effective, direct to your heart! I’ve read all his books!! But Ove…I’ve read it 3 times! 

From page 1 to the end I couldn’t stop laughing and crying and enjoying the beauty of being human. Ove is an incredibly special man, and I saw his life shaping his and our behaviours. I can only recommend to everybody looking for real human emotions!

 

Úzkosti a jejich lidé - this is a book about people, their being human, idiot, anxious...but fundamentally people!  The story is absurd, I just couldn't stop laughing and enjoying the beauty and genius of the plot. I loved reading every single word and page of this book: crazily funny and deeply touching. Backman has a style of writing that goes straight to the heart and makes me feel a better human being and look at other people and their hidden burden with more compassion. I would advise this book to ANYONE with a taste for looking at the people around us with a softer eye, a good laugh and a sweet cry. One of my favourite quotes from the book: “We need to be allowed to convince ourselves that we're more than the mistakes we made yesterday. That we are all of our next choices, too, all of our tomorrows.”

 

 

Rybí krev a další knihy, Jiří Hájíček – animace kláry břicháčkové, lektorky animace

Smutně teskná, ale moc milá knížka, nádherný jazyk. Příběhy lidí, prolínající se krajinou a zatopenou vesnicí, nebo snad krajina prolínající se lidskými příběhy?
Kniha získala cenu Magnesia Litera pro nejlepší knihu roku 2013.

 

Chirurg a Vrány, Petra Dvořáková – doporučuje petra lipová

Obě knihy ze současnosti jsou sondou do reálného života lidí. Co se týká knihy Chirurg, tam musím říct, že jsem dlouhou dobu nečetla se zaujetím knihu, kde mi hlavní postava vlastně vůbec nebyla sympatická a ani moje nesympatie k ní nekolísaly, a přesto jsem tuto knihu přečetla jedním dechem. Kniha Vrány pro změnu byla sondou do nefunkční rodiny a zůstal ve mně po ní takový temný pocit, že tak to nemá být a přesto je. Ani jedna kniha není veselé čtení, ale jsou psány svižně a velmi čtivě a mohu jen doporučit.

vrany1

Anežka a Matěj Heinzlovi doporučují knihy Aleše Palána o samotářích

Najděte si svého marťana, Marek Herman – doporučuje Denisa Doffková

Poznávám se, Elena Brower – doporučuje krátkou meditací Daniela Pařízková a animací Jarmila Skružná

  

 

 

MUŽ, KTERÝ SÁZEL STROMY, Jean Giono – doporučuje Denisa Doffková 

 

BEZ SVĚDOMÍ, Petr cerman – doporučuje Renata Baxová

Pro mě osobně objev tohoto roku a pro některé zájemce možná poslední šance si knihu koupit☺

Knihu Petr Cerman napsal již v roce 2014 a patří k neprávem přehlíženým. Pozoruhodné je, že není nikde anoncována, nikde se o autorovi moc nedočtete, v knihkupectvích se o ni nezakopává. Přitom si v ničem nezadá s napínavými příběhy skandinávských autorů.

Bez svědomí je velmi čtivě napsaný, napínavý román o strašných věcech, které tu s námi stále jsou. Potkáte se zde s krystalickou krutostí a bezcitností estébáků. Proti bezcitným sadistům, jakým byl například Alois Grebeníček, stojí obyčejní lidé, kteří jsou zdánlivě bez šancí. Prožijete s hlavním hrdinou bezmála 50 let života a do posledních stránek čekáte, jestli spravedlivost vyhraje a za jakou cenu.

Bylo by chybou prozrazovat více. Snad jen, že po přečtení tohoto příběhu se člověk utvrdí v jedné věci, komunistům se prostě nevěří. 

ZULEJKA OTEVÍRÁ OČI, guzel jachina – doporučuje Martina Macurová

„Aby člověk došel do cíle, musí jen jedno – jít.“
Kniha není horkou novinkou, nachází se na pultech knihkupectví již několik let, přesto stojí za přečtení. Příběh tatarské ženy, která musí opustit svůj domov a vystěhovat se do nově vznikajícího gulagu, se mi vryl do paměti. Nese v sobě paradox, že i nucený přesun do takového místa, jako je gulag, může přinést nový začátek, svobodu, lepší život, lásku. I když se téma na první pohled zdá těžké a neutěšené, román se čte lehce, vtáhne vás do krajiny Sibiře, do zvláštních tatarských tradic a roztodivného jazyka, prožijete dnes už skoro zapomenuté období ruské historie.

KNIHY VIKTORIE HANIŠOVÉ – OČIMA RENATY BAXOVÉ

Pamatuji si, jak mi její Houbařka vyrazila dech, těžký příběh o samotě, hlubokém traumatu, mlčení, snaze vykročit z přežití do žití, zároveň neuvěřitelně poetický, protkaný krajinou Šumavy, sbíráním hub a nadějí. I její další knihy jsou příběhy rodin, které zrovna nejsou reklamou na rodinné štěstí - Rekonstrukce. V letošním roce přichází autorka v knize Dlouhá trať s tématem sebevraždy … No, není to lehké čtení, člověk si dokonce řekne, opravdu mi stojí za to tohle otevřít? Věřte, že stojí. Zkuste to. Čekají na vás příběhy, které ve vás zůstanou, mají v sobě hluboko zakořeněnou temnotu, ale zároveň křehkost a krásu. A čtou se jedním dechem …

MEDVĚDÍN a MY PROTI VÁM, FREDRIK BACKMAN – DOPORUČUJE MARTINA MACUROVÁ

Medvědín – 1. díl, My proti Vám – volné pokračování

Je důležité si říct, že tenhle příběh NENÍ O HOKEJI! Teda, tak trochu je, i když vlastně úplně není. Vypráví o městečku, které NEMÁ NIC JINÉHO NEŽ HOKEJ, a vítězství pro něj znamená všechno, za cenu čehokoliv. 

Nejsem zrovna sportovní fanda, žádné knihy od tohoto autora jsem předtím nečetla, ale protože  mi je věnovala kamarádka, která čte na chlup stejné knihy, zkusila jsem to a pak už jsem nemohla přestat. V životě by mě nenapadlo, že s takovým nadšením budu číst knihu o hokeji. Nemohl na mě nikdo ani promluvit, abych neprošvihla přihrávku na bránu. Navíc to, jak je člověk neustále překvapován, jak jsou vykreslené postavy, je neuvěřitelné, nikdo není černý ani bílý, i tomu největšímu parchantovi chvílemi držíte pěsti a nejeden sympaťák vás překvapí, „jak jen mohl?“. I když Benjimu člověk asi odpustí cokoliv. Je to opravdu jízda … od přihrávky k přihrávce, plná překvapení, faulů a gólů do vlastní branky.

Poznámka nakonec – knihy jsem doporučila několika lidem ze svého okolí a z různých odezev mi vyšlo, že se hodně líbí ženským … zajímavý.

ZA OPONOU VÁLKY, Jakub Szántó – ANOTACE JANY JULÍNKOVÉ

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou se táhne roky. Existuje řešení? Je možné nalézt kompromis? Co si myslí lidé žijící běžné životy na té či oné straně? Jak vypadají místa teroristických útoků či válečných převratů? Lze být v reportážích nestranný? A co všechno se děje a kdo všechno je zapojený do situací, kdy novinář, odborník na Blízký Východ a zároveň manžel a otec malých
kluků, odjíždí v bleskurychlých termínech informovat veřejnost o dění v této neklidné části planety? 

ŠIKMÝ KOSTEL, KARIN LEDNICKÁ - DOPORUČENÍ oD ALICE FELKELOVÁ

SVŮJ VŮZ I PLUH VEĎ PŘES KOSTI MRTVÝCH, Olga Tokarczuková – ANOTACE JANY JULÍNKOVÉ

Dosti neobvyklá detektivka, kde nikdo není úplně normální a kde si autorka zajímavě hraje s myšlenkou, co by se stalo, kdyby se zvířata rozhodla pomstít se lidem za všechna příkoří. Je život člověka cenější než život srny a může člověk vzít život zvířeti nelidským způsobem, jen proto, že je člověk? Zajímavá, překvapivě vtipná kniha, podle které natočila film Agnezska Holland a kde si zahrál jednu z hlavních rolí Miroslav Krobot. 

 

Knihu Hana pro Radio Roztoč recenzovala Anna Ratiborská

Svědectví o životě v kldr, nina špitálniková - doporučuje alice felkelová

Pro děti

Ledová obluda, david williams – doporučuje Anežka Votavová

Anežka Heinzlová ve videu představuje knihy Daisy Mrázkové

 

ATLAS POETICKÉ ZOOLOGIE, Emmanuelle pouydebat – DOPORUČUJÍ Kamila a Johanka Havlíkovy

RESPEKT, Inti chavez perez – doporučuje ari, 13 let

 

Knihu Jefferson, jean-claude mourlevat - doporučuje Žofie Bumbálková, 11 let

 

Knihu Prašina pro Radio Roztoč recenzovala Marianna Franclová

Knihu Tobiáš Lolness pro Radio Roztoč recenzovaly Bára Langová a Anna Balcarová

 

HLEMÝŽDÍM TEMPEM, Cung-wej Čou – UPOUTÁVKA JOHANKY A KAMILY HAVLÍKOVÝCH

 

 

KLUK ODNIKUD, KATHERINE MARSHOVÁ – UPOUTÁVKA jULIANY FELKELOVÉ

 

             

 

 VAČICE, KTERÁ SE NESMÁLA, frank tashlin – doporučuje HANKA HOLUBKOVOVÁ

KLUB DIVNÝCH DĚTÍ, Petra Soukupová – doporučuje HANKa HOLUBKOVOVá 

  

Ó Ó Ó VAJÍČKO, ester stará – ANOTACE HANKY HOLUBKOVOVÉ 

 

šmalcova abeceda, petr šmalec - doporučení anny bumbálkové, 7 let

alma, vítr se zvedá, timotheé de fombelle - upoutávka Josefíny Bumbálkové, 10 let 

Transport za věčnost, františek tichý - doporučuje žofie bumbálková, 11 let

 

Ptačí sněm, Petr sís

Galerie z ateliéru Smyšlenky.

 

 

 

Zeď, PETR SÍS

V kroužku Sdružení Roztoč pod vedením Aleny Trávníčkové knihu výtvarně ztvárnily Alice a Lucie Puršovy, Ester Hlavičková a Ema Trávníčková.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení