Knihy vydáváme v sobotu 4. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 5. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 6. prosince pošleme PPL či je po Roztokách dovezeme na kole. :-)

Dlouhá trať - Viktorie Hanišová

Občas se stane, že v půlce závodu zapomenete, proč vlastně soutěžíte.

Zabalit jako dárek
329 Kč

Život se někdy zastaví. Ať už je důvodem vědomí smrti, osobní selhání, ztracené iluze nebo prostý strach, nevyhnutelně pak přicházejí také úzkosti, pochyby a otázky. Jsou to okamžiky, které nutí promýšlet vlastní bytí v jasném světle, jehož svit často nepřeje společenským konvencím a tomu „být jako ostatní“. A to, čemu přeje, se zdá tak děsivé, uhrančivé a lákavé zároveň…
Prozaička Viktorie Hanišová po třech románech ohledává subtilnější a sevřenější prostor povídky. Tematicky propojené svižné texty jsou jako dobře míněné facky: zabolí, ale proberou. Stejně jako protagonisté povídek z Dlouhé trati se i čtenář musí nejednou zastavit a sám sebe se ptát: Jaký má tohle všechno smysl? Možná to není příjemné, ale kdo jednou začne, už nemůže zpět. A totéž se dá říct i o Dlouhé trati. Možná to není nic líbivého — ale číst přestat nelze.

 

Osobní recenze Renaty Baxové z dobrovolnického týmu knihkupectví

Pamatuji si, jak mi její Houbařka vyrazila dech, těžký příběh o samotě, hlubokém traumatu, mlčení, snaze vykročit z přežití do žití, zároveň neuvěřitelně poetický, protkaný krajinou Šumavy, sbíráním hub a nadějí. I její další knihy jsou příběhy rodin, které zrovna nejsou reklamou na rodinné štěstí - Rekonstrukce. V letošním roce přichází autorka v knize Dlouhá trať s tématem sebevraždy … No, není to lehké čtení, člověk si dokonce řekne, opravdu mi stojí za to tohle otevřít? Věřte, že stojí. Zkuste to. Čekají na vás příběhy, které ve vás zůstanou, mají v sobě hluboko zakořeněnou temnotu, ale zároveň křehkost a krásu. A čtou se jedním dechem.

Vaším nákupem přispíváte 92 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Knihy
Autor: Viktorie Hanišová
Nakladatelství: Host
Jazyk: česky
Počet stran: 192
Rok vydání: 2020
Vazba: vázaná
Format: Kniha