Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Děda - Jan Novák

V románu Děda nabízí Jan Novák další příběh spojený s vlastní rodinou.

Zabalit jako dárek ?
348 Kč

Podle mne mistrovsky napsaná kniha pohledem vnuka na dědečka. Bez zbytečných příkras a jen jakoby na okraji jsou zmíněny situace z té doby 50. let, které musely být pro rodinu spjatou s půdou hotovou katastrofou. Všechno mi docházelo až postupně a o to intenzivněji.  Martina Krátká

Jak naznačuje lapidární název, vyprávění se tentokrát točí kolem autorova dědečka, středočeského zemědělce, jehož semlely dějiny i zvůle komunistické moci a jenž svého vnuka fascinuje i děsí zároveň. Kniha je vystavěna s typicky novákovským švihem: sled krátkých, ostře vypointovaných kapitol postupně skládá působivý obraz „dědy betonového srdce“, „babičky kobry královské“ a dalších členů autorovy rodiny i jejich sousedů a známých, a přitom ukazuje střet „velkých“ a „malých“ dějin v kulisách polabské vesnice během násilné kolektivizace v padesátých letech minulého století.

Literární kvality textu a autorovo vypravěčské mistrovství vyzdvihla i odborná porota, jež Janu Novákovi za román Děda udělila prestižní Cenu Josefa Škvoreckého.

Vaším nákupem přispíváte 97 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Ceněné
Překlad: Jan Novák
Autor: Jan Novák
Nakladatelství: Argo
Jazyk: česky
Žánr: Česká a slovenská próza
Počet stran: 229
Rok vydání: 2022
Vazba: vázaná
Format: Kniha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: