Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Chmurdálie - Joanna Batorová

Pokračování knihy Pískový vrch

Magnesia Litera 2021 za překladovou knihu

Zabalit jako dárek ?
389 Kč

Tohle je pokračování knihy Pískový vrch, která pro mne byla neskutečnou sondou do života obyčejných obyvatel polského Valbřichu od 50. do 80. let. Život hrdinů knihy byl napsán opravdu výborným, výstižným a čtivým způsobem, chvíli je obyyčejný, chvíli nepochopitelný, chvíli plný nevyřčených tajemství.  Bez přečtení jedničky se nepouštějte do Chmurdálií, které pokračují s hlavní hrdinkou Dominikou až do současnosti. Martina Krátká

Po nezdařeném útěku z Valbřichu, který skončil dopravní nehodou, se devatenáctiletá Dominika Chmurová probouzí v mnichovské nemocnici. Po dlouhých měsících rehabilitace se jí navrací zdraví, ale klidná mysl ne. Místo aby se vrátila domů na Pískový vrch, kde se odehrával stejnojmenný román Joanny Batorové, cestuje po celém světě, střídá země i zaměstnání. Čím víc se vzdaluje domovu, tím víc se přibližuje Chmurdálii, krajině, která splňuje Dominičiny představy o ideální společnosti. Dominičiny osudy se prolínají s osudy mnoha žen, například se Sarou Jacksonovou, přímým potomkem takzvané Hotentotské Venuše, kterou v 19. století vystavovali jako kuriozitu v Londýně a Paříži. Jejich příběhy se spojují v jednom předmětu putujícímu z ruky do ruky - Napoleonově nočníku.

Vaším nákupem přispíváte 109 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Knihy
Autor: Joanna Batorová
Překlad: Michala Benešová
Nakladatelství: Paseka
Jazyk: česky
Počet stran: 496
Rok vydání: 2020
Vazba: brožovaná
Format: Kniha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: