Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Báječně nerozumné dobrodružství - Katherine Rundellová

Kniha plná překvapivých zvratů, nefalšovaných cirkusových zvířat a krkolomné akrobacie slibuje dokonalý čtenářský zážitek.

Zabalit jako dárek ?
348 Kč

Vydejte se na nové napínavé dobrodružství s autorkou bestselleru Dobrodruh! Britská spisovatelka, mj. držitelka literárních cen Costa Children's Book Award a Waterstones Children’s Book Prize, napsala další vzrušující příběh, který se tentokrát odehrává v ulicích New Yorku.

Hlavní hrdinka Vita připlouvá se svou maminkou do New Yorku, kde žije její čerstvě ovdovělý dědeček. Starý pán ovšem nepřišel jen o milovanou manželku, ale také o rodinné sídlo zvané „hudsonský hrad“. Lstí jej o něj připravil realitní magnát Victor Sorrotore. Když Vita vidí, jak obě ztráty podlomily dědečkovo zdraví i ducha, přísahá bezcitnému mafiánovi pomstu. Ukuje plán, jak „hrad“ získat zpět. Spojí se s jednou newyorskou kapsářkou a dvěma chlapci od cirkusu a vrhne se do hodně nerozumného dobrodružství – vždyť nepřítel, který stojí proti čtveřici dětí odhodlaných napravit křivdu, je nesmírně mocný. Navíc New York dvacátých let minulého století skrývá mnohá tajemství.

„Přečtěte si všechno, co tahle autorka napíše!“ (Daily Mail)

„Všechno, co tahle autorka napíše, je naprostá bomba. Rundellová je nesmírně talentovaná, má obrovskou fantazii a její knihy se budou znovu a znovu číst, zatímco mnohé takzvané seriózní romány už upadnou v zapomnění.“ (Observer)

„Nervy drásající děj a skvěle vykreslená atmosféra činí z této knihy jedinečný čtenářský zážitek. Rundellová už nemůže být lepší.“ (Guardian)

„Díky divoké kriminální zápletce jde zřejmě o nejpřístupnější autorčinu knihu – a jestli jste zatím Katherine Rundellovou neobjevili, máte ideální příležitost to udělat. Tato kniha pravděpodobně bude nejlepší dětská kniha, kterou si letos přečtete.“ (Childrens Book of the Week, The Times)

„Rundellová má talent pro trefné a překrásné popisy… Kniha je plná půvabných, překvapivých scén, jako je například ta, v níž časně ranním městem cválá bílý kůň, stejně jako šlechetného smyslu pro dobrodružství a přátelství. Rundellová využívá klasický příběh honby za pokladem, byť ho jemně podkopává.“ (Philip Womack, Litereary Review)

Vaším nákupem přispíváte 97 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Novinky 2022
Překlad: Barbora Punge Puchalská
Autor: Katherine Rundellová
Nakladatelství: Argo
Jazyk: česky
Žánr: Beletrie
Počet stran: 252
Rok vydání: 2022
Vazba: vázaná
Format: Kniha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: