Knihy vydáváme v sobotu 10. prosince ve vile v Tichém údolí 125 v Roztokách, 11. prosince v Úněticích či Libčicích, nebo vám je 12. prosince pošleme PPL.

Atlas odlehlých ostrovů - Judith Schalansky

Podtitul: Padesát ostrovů, které jsem nikdy nenavštívila a nikdy nenavštívím

Zabalit jako dárek ?
548 Kč

Kdo otevře jednu z nejkrásnějších knih poslední doby, Atlas odlehlých ostrovů, může se ztratit světu jako Robinson Crusoe, cítit moře, slyšet příboj a racky, vidět ledovce a skály. A pod nohama jemný písek...

V dnešním globalizovaném světě se zdá t
éměř nemožné, že ještě existují těžce dosažitelná místa. Přesto je Judith Schalansky našla: padesát odlehlých ostrovů, padesát teček ve světových oceánech, nesoucích pohádková jména jako ostrov Samoty, Pukapuka, Fangataufa nebo ostrov Zklamání. Autorka s lehkostí vypráví tak absurdní příběhy, jaké je schopna vymyslet snad jen realita omezená na několik kilometrů čtverečních ztracených kdesi v oceánu. Jsou to příběhy o vzácných zvířatech, podivných lidech, o ztroskotaných otrocích a osamělých přírodovědcích, zbloudilých objevitelích a vyšinutých strážcích majáku, o zapomenutých námořnících a vzbouřencích, příběhy o touze a odloučení… Nejkrásnější kniha Podzimního knižního veletrhu (2012)- cena města Havlíčkův Brod.

Vaším nákupem přispíváte 153 Kč do sbírky za účelem zajištění prostor pro činnost spolku Sdružení Roztoč, z.s. Děkujeme vám!

Kategorie: Knihy
Překlad: Martina Loskotová
Autor: Judith Schalansky
Nakladatelství: Nakladatelství 65. pole
Jazyk: česky
Žánr: Cestování - ostatní
Počet stran: 144
Rok vydání: 2011
Vazba: vázaná
Format: Kniha
Edice: Za obzor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: